Pages Navigation Menu

КАМЕРНИЙ ХОР «КРЕДО», М. КИЇВ

Виступи камерного хору «Кредо» в Берліні (Німеччина, 2005, 2006, 2007, 2009, 2011)

Виступи камерного хору «Кредо» в Берліні (Німеччина, 2005, 2006, 2007, 2009, 2011)

Гастролі хору у Берліні відбувалися у 2005-2007, 2009 та 2001 роках.


Камерний хор «Кредо» створено 2002 року під керівництвом обдарованого диригента Богдана Пліша. Колектив об’єднує 40 молодих талановитих співаків, випускників та студентів Київської консерваторії ім. П.І.Чайковського та Київського державного інституту культури і мистецтв. З перших своїх виступів «Кредо» завоював серця слухачів.

Credo-20-07-Berlin
Уже вчетверте колектив побував у Берліні, де мав виступи у знаменитій церкві Berliner Dom та церкві Поминання (Gedächtniskirche). Кожен концерт камерного хору «Кредо» перетворювався на свято чудового українського співу.
Після концерту 8 серпня 2007 року, що відбувся в Берліні у церкві ап. Павла, Богдан Пліш звернувся до слухачів зі словами подяки: «Ми вдячні за надану можливість виступати перед вами. Щиро дякуємо сім’ї Нойманн, яка відкрила для нас Німеччину, а також Барбарі Борович з громади Шеноу-Бушграбен, яка організувала для нас виступи у Берліні та опікувалась разом з прихожанами громади нашим перебування під час гастролей у Берліні».
Саме так, Ганс-Рудольф Нойманн, почувши вперше хор «Кредо» у Києві, зумів разом із дружиною, за підтримки громади Шеноу-Бушграбен, організувати перший приїзд колективу до Німеччини у 2005 році. Хор «Кредо» мав виступи у ряді церковних громад. Хористи не володіли німецькою мовою, але вони співали, і цього виявилося досить, щоб люди різних культур, різних вподобань зрозуміли одне одного.
P1010603
У цьогорічному репертуарі камерного хору були дві частини: українські духовні пісні XV-XXI ст. та українські народні пісні. Це справді було неповторним. За півгодини до концерту приміщення церкви почали заповнювати члени німецької церковної громади. Вони поспішали зайняти місця, обмінювалися враженнями про минулорічні концерти. Відчувалося очікування чогось надзвичайного. Адже камерний хор «Кредо» щороку привозив нову програму. Концертне дійство виправдало навіть найсміливіші сподівання. Сам спів марно описувати, його потрібно чути. Це високопрофесійний, злагоджений, високодуховний спів талановитих співаків, які закохані у свою справу. Особливих слів заслуговує диригент хору Богдан Пліш, який є душею колективу і вміє передавати найтонші нюанси музичних творів, так би мовити, «на кінчиках пальців». Глядачі аплодували, тупотіли ногами, висловлюючи своє захоплення. Щодо тупоту, то мені вперше довелося спостерігати такий вияв емоцій у досить стриманої німецької публіки.
На закінчення концерту хор виконав велично «Многая літа»… І, хоча слухачі не розуміли слів, серцем вони відчували значимість того, що відбувається. У програмі духовної музики були представлені духовні пісні XVI і XVII ст., а також псалми, пісні зі Святої Літургії, твори в обробці композиторів М. Леонтовича, К. Стеценка, О. Кошиця а також наших сучасників Л. Дичко і Є. Станковича. Полонили серця слухачів голоси солістів хору Вадима Яромчука, Іванни Бондарук, Анастасії Колеушко.
P1010416

Здавалося, що час зупинився, а простір перейшов у безкінечність, коли багатоголоссям зазвучало «Благослови, душе моя, Господа».
Про розмаїття звучання українських народних пісень годі й говорити. Кожна пісня мала своє особливе обличчя. Це було і виконання солістів, і квартету, окремо чоловічого і жіночого складу колективу. Цікаво було спостерігати за диригентом, який вирізнявся серед хористів, одягнених в українські вишиванки білого кольору, своєю темною українською вишитою сорочкою. Богдан стояв у гурті інших учасників, коли виконувалися сольні пісні, й обличчя його світилося радістю.
Особливою прикрасою виконання українських пісень став музичний супровід – бандура, яка співала
в руках одного з учасників колективу, Тараса Столяра. Органічно вписався в програму і дует скрипок (подружжя Воронко).

Покорили сердца слушателей голоса солистов хора: Вадима Яромчука, Иванны Бондарук, Анастасии Колеушко. Казалось, время остановилось, а пространство перешло в бесконечность, когда многоголосьем зазвучало «Благослови, душе моя, Господа».OLYMPUS DIGITAL CAMERA
О разнообразии звучания украинских народных песен говорить излишне. Каждая песня имела свое особое «лицо». Было исполнение солистами и квартетом, отдельно мужским и женским составами коллектива. Интересно было наблюдать за дирижером, который своей темной вышитой украинской рубашкой отличался от хористов, одетых в вышиванки белого цвета. Богдан стоял среди других участников, когда исполнялись сольные песни, и лицо его светилось радостью.
Особым украшением исполнения украинских песен стало музыкальное сопровождение – бандура, которая пела в руках одного из участников коллектива, Тараса Столяра. Органично вписался в программу и дуэт скрипок (супруги Воронко).
Немецкий перевод во время концерта был не всегда удачный, возможно, не все поняли, кто такие «козаки». Но все искренне сочувствовали девушке, которая не дождалась своего «козаченька», а побратимы вручили ей лишь его саблю. Концерт камерного хора «Кредо» – это язык искусства, понятный всем.
Будут еще поездки коллектива в Германию, будут звучать песни для немецкой аудитории. Мы можем гордиться таким представительством Украины за границей.
Л. Гольдман, украинская церковная газета «Христианский голос» (Мюнхен, сентябрь 2007, № 18 (2734))

Переклад німецькою під час концерту був не завжди вдалий, можливо, не всі розуміли, хто такі «козаки». Але всі щиро співчували дівчині, яка не діждалася свого козаченька, а побратими вручили їй лише його шаблю. Концерт камерного хору «Кредо» — це мова високого мистецтва, яка є зрозумілою для всіх.
Будуть ще поїздки колективу до Німеччини, будуть звучати пісні для німецької аудиторії. Ми можемо пишатися таким представництвом України за кордоном.

Л. Гольдман, українська церковна газета «Християнський голос» (Мюнхен, вересень 2007, No 18 (2734))

…Камерний хор Кредо з Києва не потребує церковних склепінь, щоб відтворити слухачам акустичне сяйво соборів. Капіталом хору є майже досконало чиста техніка яскравого та природного суголосся, майстерність солістів, що довершено володіють силою вираження музики. Яскраво звучать мелодії з українського фольклору, який виконується у другій частині концерту. Часом звук ніби глибоко відблискує, як ті «очі Марії», котрі, в одній пісні, «від кохання потьмяніли»…
Карстен Німан
Der Tagesspiegel, 15.07.2006

P1010679

Спів без жодного напруження наповнює залу. Звук безмежної чистоти, майже надприродний, такий ясний та рухливий, що часом мимовільно озираєшся: чи решта слухачів так само вражені? На концертах хору «Кредо» єднаються краса – з досконалістю, емоції – з легкістю. Назва хору — це і є програма їхнього життя: «Вони вірять у те, про що співають!»,— так захоплено висловився настоятель однієї церкви у Шпандау по закінченні концерту хору… Кожен, хто хоч раз відвідає концерт хору неодмінно стане їхнім палким шанувальником.
Марей Аміа,Die Tageszeitung, 2.08.2006

P1010712

Камерний хор «Кредо» виконував твори XVIII-XX ст. російської та української традиції: експресивно, чутливо, розбігаючись від піаніссімо до фортіссімо і знову збігаючи додолу. Стійкий звук створював враження, що співакам не треба дихати. Хор продемонстрував великий потенціал: найвищі сопрано і найглибші баси, тверда артикуляція і прихований гул, безкінечні дзвіночки і раптові спалахи наскрізь пронизували слухачів.
Мартін Лотц
Die Kirche, 19.08.2007