Pages Navigation Menu

КАМЕРНИЙ ХОР «КРЕДО», М. КИЇВ

XXV Гран-Прі Європи з хорового співу (Ареццо, Італія, 2013)

XXV Гран-Прі Європи з хорового співу (Ареццо, Італія, 2013)

Влітку 2013 року всі творчі сили хору «Кредо» були зосереджені на підготовці до однієї із найзнаменніших подій у біографії хору – участі у фіналі XXV Гран-прі Європи з хорового співу, який відбувався в італійському місті Ареццо.
«Путівку» на цей фінал хору вдалося отримати завдяки блискучій перемозі, здобутій 2012 року у 44-му Хоровому конкурсі в Толосі (Іспанія). Цей конкурс є учасником так званої «великої шістки» – шести європейських хорових конкурсів, котрі відбуваються щороку в Італії, Словенії, Угорщині, Болгарії, Франції та Іспанії. Переможці шести конкурсів готуються протягом року, аби зустрітися у фіналі й позмагатися за титул «Гран-прі Європи з хорового співу». Саме такий нелегкий шлях змагання мав подолати й хор «Кредо».

it-1

Участь у конкурсі світового рівня вимагає дуже уважного складання програми, відбору найсильніших, найталановитіших співаків, величезної копіткої праці на репетиціях із відпрацюванням безлічі тонких музичних нюансів. Однак лише цим не може обмежитись підготовка до змагання найсильніших. Неоціненне значення в такій справі має внутрішня духовна робота як колективу в цілому, так і кожного співака. І суть питання не лише в тому, аби розуміти значення текстів виконуваних духовних пісень, аби бути релігійною людиною, яка знає церковні настанови. Тут приховано, мабуть, більш глибокий зміст, який ми можемо пояснити так: ставши на шлях змагання поряд з іншими суперниками, ти маєш бути сильним і бездоганним у своїй справі, у твоїй майстерності не повинно бути хиб, ти маєш бути налаштованим на перемогу. Але водночас тобі варто визріти духовно, аби без жодного сумніву покластися на Господа і свято вірити, що над усім звершується Його воля. Стисло: зробити все, що до снаги земній людині, аби віддатися волі небесного Отця. Саме з такою настановою ми вирушили до Ареццо.

it-2
Шлях до Італії долали автобусом, котрий на десять днів перетворився на наш «дім на колесах». За щасливим збігом обставин, у цій поїздці у нас з’явився надійний друг і талановитий менеджер – В’ячеслав Ольшанський, якому вдалося організувати для нас концерти на шляху до Ареццо. Так, ми виступали в храмі Різдва Пресвятої Богородиці у містечку Требишев (Словакія), у абатстві Ламбах (Австрія), в Урсуліненкірхе у Лідсі (Австрія), у храмі Сант Ерколано в Перуджі (Італія), у соборі Успіння Пресвятої Богородиці в Будапешті (Угорщина). У кожному із цих місць нас гостинно зустрічали люди, яким ми ще раз хочемо висловити нашу вдячність: Тетяна Боекштайнер, Ілля Оберндорф, Святослав Булах, Марина Білка, Ярослав Лащак, дон Еліо Бромурі.

it-3

І ось ми в Ареццо, де на тлі багатьох музичних фестивалів і конкурсів, майстер-класів і концертів (музика лунає навіть вночі) наша увага зосереджена на майбутньому конкурсному дні. Все дійство відбувалося у базиліці св. Домініка. У фінал XXV Гран-прі Європи з хорового співу вийшли п’ять колективів: Musica Quantica voces da camers (Буенос-Айрес, Аргентина), Batavica Madrigal Singers (Джакарта, Індонезія), Хор молоді «Kamer» (Рига, Латвія), Akademski Pevski Zbor Tone Tomsic з Університету Любляни (Словенія) та Камерний хор «Кредо» (Київ). Кожен хор подав на суд журі по тридцять хвилин висококласної музики без жодних обмежень щодо стилю, манери, способу виконання. І, після таємного голосування, яке тривало цілу годину, журі винесло вердикт – ім’я єдиного переможця. 2013 року ним став молодіжний хор «Камер» із Риги.

it-4

Відео виступу хору «Кредо» в Ареццо:

Хору «Кредо», який зробив усе можливе, залишалося прийняти волю Божу. Втім, попри результати конкурсу, ми залишилися задоволені продемонстрованим рівнем виконання, враженнями та коментарями слухачів, відгуками відомих музикантів. Продуктивним результатом виступу в Ареццо стали запрошення на хорові фестивалі у Франції та Німеччині. Втомлені, але сповнені емоцій та вражень, ми вирушили додому, до рідного Києва. Так завершився ще один етап у житті хору; написано ще одну сторінку біографії, а попереду ще багато нового, творчого, незвіданого…

Виступ камерного хору «Кредо» в Урсулиненкирхе м. Лінц (Австрія)