Pages Navigation Menu

КАМЕРНИЙ ХОР «КРЕДО», М. КИЇВ

2012 р.- Й. Брамс «Німецький реквієм»

2012 р.- Й. Брамс «Німецький реквієм»

9 вересня 2012 року в рамках Міжнародного фестивалю класичної музики Chamber Music Session у галереї «Лавра» прозвучав «Німецький реквієм» Йоганнеса Брамса (1833-1897), камерна версія.
Виконавці:
Камерний хор «Кредо»
Верена Краузе (сопрано)
Ендрю Ешвін (баритон)
Марк Соле-Леріс — Фредерік Шавель (фортепіанний дует)
Богдан Швед (диригент)

Про твір:

«Німецький реквієм» Йоганнеса Брамса – твір, який стоїть окремо в історії музики. Вважається одним із культових творів німецької класичної музики. Це один із найбільш ліричних та світлих реквіємів у колі подібних творів. «Німецький реквієм» створювався протягом 12 років і став найдовшим твором Брамса. Текст реквієму Брамс складав сам, узявши цитати зі Старого і Нового Завітів.
Загальний зміст Реквієму Брамса зовсім інакший, аніж у католицької заупокійної меси. Відсутні тексти молитов, жодного разу не згадане ім’я Христа, немає картин Страшного Суду (Dies Irae), які зазвичай посідають важливе місце. Згадка про «останню сурму» не породжує страху смерті, а стверджує «слово написане: поглинута смерть перемогою! Де, смерте, твоя перемога? Де твоє, смерте, жало?» (Перше послання ап. Павла до коринтян). Проте багато слів співчуття, надії, любові: «Німецький реквієм» звернено до живих – примиряючи їх з думкою про смерть, надаючи мужності. Брамс звертається не лише до німців, лютеран, а й до всіх людей: «Визнаю, що охоче опустив би слово «німецький» і просто поставив би «людський».

Про фестиваль:

Chamber Music Session – міжнародний фестиваль класичної музики, що відбувається у Києві від 2005 року. Фестиваль збирає кращих виконавців класичної музики з усього світ, відтворюючи унікальну атмосферу свята справжньої музики. Основу фестивалю 2012 року склали квартети різних типів – струнний, фортепіанний, квартет флейт, два фортепіано в чотири руки, чотири роялі. Chamber Music Session 2012 був новаторським у багатьох аспектах: майданчик і заходи фестивалю було підсилено інноваційними інтерактивними технологіями. Окрім музичної складової як такої, організатори фестивалю ставили за мету привернути увагу до класичної музики людей різного віку та різних зацікавлень, не лише шанувальників класичної музики у звичному її розумінні. Під час Chamber Music Session 2012 відбулися майстер-класи з учасниками та гостями фестивалю. Кожний виступ віртуозів було записано, і згодом організатори планують видати аудіо-версію фестивалю.