Pages Navigation Menu

КАМЕРНИЙ ХОР «КРЕДО», М. КИЇВ

2007 р.- «Хіросіма-концерт»

2007 р.- «Хіросіма-концерт»

5 серпня 2007 року о 21.00 у приміщенні церкви Kaiser-Wilhelm-Gedchtniskirche (Lietzenburger Str. 39, р-н Charlottenburg) відбувся благодійний концерт за участю Тіхоко Накату (Хіросима) та камерного хору «Кредо» (Київ). У программі прозвучала українська та російська духовна хорова музика трьох останніх сторічь та цикл віршів Садако Курихари «Роздуми про Хіросіму…»

У меморіальній Церкві пам’яті імператора Вільгельма в Берліні увечері напередодні 60-річних роковин атомного бомбардування Хіросіми відбувся Добродійний концерт. Церкву зруйновано під час II Світової Війни і руїни її нагадують про жахи війни. Сам концерт проходив у величезній восьмикутній каплиці, побудованій поряд з розвалинами в післявоєнний час. Ініціатором і продюсером концерту був Пан Петер Хаубер, який був директором концерту IPPNW («Лікарі світу проти ядерної війни»). Він був організатором ряду добродійних концертів в багатьох містах Німеччини протягом останніх 24 років і своїм девізом «відкрийте свідомість музикою, передайте послання миру словами» закликає цінувати мир і попереджає про небезпеку ядерної зброї. Увечері, перед початком концерту зал на 1000 місць був майже заповнений глядачами, серед яких було також багато тих, хто рідко приходить до церкви. В концерті взяв участь Київський камерний хор «Кредо», у складі якого було 33 артиста у віці від 20 до 30 років.
На згадку про жертви атомного бомбардування Хіросіми хор виконал а-капелла українські і російські духовні співи XVII-XX століття.

На початку програми під управлінням Богдана Пліша виконано твір Свиридова «Любов свята». Виконання очарувало слухачів божественним сопрано солістки та ідеально струнким хором, після чого були виконані такі твори: партесний концерт 17 ст. «Сєдє Адам прямо рая», хоровий концерт Д. Бортнянського «Скажи мі, Господи, кончину мою», причастний заупокійний вірш П. Чайковського «Блажені, яже ізбрал».

Потім, у виконанні Садако Куріхара прозвучали три вірші з її книги «Час під назвою Хіросіма». Вірш «Сахіко, загиблій від атомної бомби», в якому передана скорбота матері, що втратила дочку під час атомного бомбардування «увечері в кінці війни, коли вся Японія одягнулася в траур», прочитано з таким почуттям, що «слухачі були глибоко зворушені навіть без німецького перекладу».

Після того, як було прочитано послання від мерів Хіросіми і Берліна, прозвучали друга частина з кантати «Іоанн Дамаскін» С. Танєєва під назвою «Но вечным сном пока я сплю, моя любовь не умирает» і твори Г. Свірідова: «Плач», «Розлучення» та «Хорал», які справили незабутнє враження на слухачів. Після цього під безперервні аплодисменти були виконані на біс ще два твори.

Тіхоко Накату Народилася в м. Хіросіма.
Музичний критик, член німецької асоціації журналістів.
10 серпня 2007 року.
З вулиць усього світу

      Track 1

1. Любовь святая

      Track 2

2. Партесный концерт XVII в. Седе Адам прямо рая

      Track 3

3. Д. Бортнянский. Концерт № 32. Скажи ми, Господи, кончину мою

      Track 4

4. П. Чайковский. Блаженни, яже избрал

      Track 5

5. Sadako Kurihara

      Track 6

6. Г. Свиридов. Плач

      Track 7

7. Г. Свиридов. Расставание

      Track 8

8. Г. Свиридов. Хорал

      Track 9

9. С. Танеев. Но вечным сном

      Track 10

10. К. Стеценко. Милость мира